Kutseregister Kutseregister
Occupational Qualification Standards: Forensic Medical Doctor, EstQF Level 7

Main Table - Forensic Medical Doctor, EstQF Level 7 (ver 8)
  • General Data
  • A Description of work
  • B Competency Requirements
  • B.1 Structure of occupation
  • B.2 General skills of Forensic Medical Doctor, EstQF Level 7
  • B.3 Competences
  • Mandatory competences
  • Competences related to specialisations
  • Optional Competences
  • C General information and Annexes
  • Annexes
  • Occupational qualification standard compiled by
Download PDF
General Data
Name in English: ET: Kohtuarst, tase 7
EN: Forensic Medical Doctor, EstQF Level 7
Specialisations:
  • Forensic Medical Expert, EstQF Level 7
  • Forensic Medical Toxicology Expert, EstQF Level 7
Partial occupational qualifications:
Valid from: 28.10.2025
Valid to: 27.10.2030
Occupational qualification standard version no.: 8
Versions:
Show versions Hide
Awarding Body:
A Description of work
A.1 Description of work
Kohtuarst teeb isiku ja surnu kohtuarstlikke ekspertiise, uuringuid, lahanguid ning annab igakülgse, erapooletu ja teaduslikult põhjendatud eksperdiarvamuse. Ta töötab iseseisvalt ning vastutab antud eksperdiarvamuse eest. Kohtu kutsel osaleb ta kohtuistungil eksperdi või oma eriteadmiste valdkonnas... asjatundjana. 7. taseme kohtuarst on meeskonna liige, kes juhendab abipersonali ning suhtleb kolleegide ja klientidega.

Kohtuarsti tööaeg on fikseeritud, vajadusel osaleb ta isiku või surnu vaatlusel väljaspool tööaega. Töö on pingeline ja nõuab vaimset pingutust. Tööülesannete täitmisel puutub ta kokku bioloogilise ja keemilise ohuga. Kohtuarst töötab üldjuhul sisetingimustes, vajadusel uuritava asukohas, nt kinnipidamisasutuses, tervishoiuteenust osutavas asutuses või välitingimustes surnu leidmise kohal.

Kohtuarsti kutsealal on ka kohtuarst, tase 8, kes tegeleb lisaks ekspertiiside ja uuringute tegemisele koolitamise, juhendamise ja valdkonna arendamisega.

More
Hide
A.2 Work units
A.2.1. Ekspertiiside ja uuringute tegemine
A.2.2. Bioloogilise materjali võtmine ekspertiisiks või uuringuks
A.2.3. Väljakutsetel osalemine
A.2.4. Osalemine komisjoniekspertiisides
A.2.5. Osalemine kohtuistungil
A.2.6. Valdkonna arendamine
A.2.7. Koolitamine ja juhendamine
Specialised areas of work
Kohtuarstlik ekspertiis
A.2.8. Isiku kohtuarstliku ekspertiisi ja uuringu tegemine
A.2.9. Surnu kohtuarstliku ekspertiisi ja lahangu tegemine

Arstlik kohtutoksikoloogiaekspertiis
A.2.10. Toksilise aine toime hindamise ekspertiisi ja uuringu tegemine
A.2.11. Narkootiliste ainete suurte ja väik...
este koguste hindamine
A.2.12. Joobe tuvastamine

More
Hide
Elective areas of work
A.2.13. Kohtuantropoloogia ekspertiisi ja uuringu tegemine
A.2.14. Kohtuhistoloogia uuringu tegemine
A.2.15. Arstliku kohtutoksikoloogia ekspertiisi ja uuringu tegemine
A.3 Professional preparation
Kohtuarst, tase 7 on läbinud arstiteaduse õppekava ja omab vastavat diplomit ning on läbinud residentuuri vastavalt spetsialiseerumisele:
kohtuarst-ekspert – eriala residentuuri läbimine (alates 2012. aastast kohtuarsti residentuur või kuni aastani 2012 patoloogia residentuur);
arst-kohtutoksikolo...
ogiaekspert – kohtuarstiteadus, laborimeditsiin, farmakoloogia või muu arstlik eriala, väljaõpe toksikoloogia valdkonnas.
More
Hide
A.4 Most common occupational titles
Kohtuarst, peakohtuarst-ekspert, kohtuarst-ekspert, kohtuekspert-arst-toksikoloog, kohtuarst-histoloogiaekspert, kohtuarst-antropoloogiaekspert, kohtuarst-toksikoloogiaekspert, kohtuarst-radioloogiaekspert
A.6 Future Skills
Innovatsiooni ja uute tehnoloogiatega kohanemise oskus. Säilenõtkuse arendamine – kiire hakkama saamine muutuste ja väljakutsetega, mis panevad proovile vastupidavuse, kohanemisvõime ja meeskonnadünaamika.
B Competency Requirements
B.1 Structure of occupation
Competency Requirements:
Kohtuarst, tase 7 kutse moodustub üldoskustest, kohustuslikest, spetsialiseerumisega seotud ja valitavatest kompetentsidest. Kutse taotlemisel on nõutud üldoskuste (B.2) ja kohustuslike kompetentside B.3.1–B.3.7 tõendamine ning tuleb tõendada vähemalt ühe spetsialiseerumisega seotud kompetentsid:
k...
ohtuarst-ekspert, kompetentsid B.3.8 ja B.3.9;
arst-kohtutoksikoloogiaekspert, kompetentsid B.3.10–B.3.12.
Lisaks on võimalik tõendada valitavaid kompetentse B.3.13−B.3.15.

More
Hide
Educational requirements:
Nõuded kutse taotlemisel
1. Arsti kutse
2. Isik on kantud tervishoiutöötajate registrisse
3. Vastava eriala residentuuri läbimine (kohtuarst-eksperdil alates 2012. aastast kohtuarsti residentuur või kuni aastani 2012 patoloogia residentuur, arst-kohtutoksikoloogiaeksperdil kohtuarstiteaduse või ...
muu arstliku eriala residentuur)
4. Erialane töökogemus ekspertiisivaldkonnas üldjuhul 5 aastat
5. Kompetentsusnõuetega seotud enesetäiendamine vähemalt 30 akadeemilist tundi aastas, millest vähemalt 10 tundi erialane
6. Karistusregistris puuduvad andmed tahtlikult toimepandud kuriteo kohta
7. Loetelu punktides nimetatud nõuetest vähemalt kahe täitmine:
7.1. Erialase koolituse läbiviimine asutusesiseselt või väljaspool ekspertiisiasutust
7.2. Eriala residentide juhendamine või üliõpilaste või praktikantide juhendamine
7.3. Osalemine erialaste eeskirjade, juhendite või metoodikate väljatöötamisel ja uuendamisel
7.4. Osalemine teadus- või arendusprojektides
7.5. Esinemine erialaste ettekannetega siseriiklikul, sh asutusesisesel või rahvusvahelisel konverentsil/teadusüritusel.

Nõuded kutse taastõendamisel
1. Sama taseme kehtiv kutse
2. Kompetentsusnõuetega seotud enesetäiendamine vähemalt 30 akadeemilist tundi aastas, millest vähemalt 10 tundi erialane
3. Karistusregistris puuduvad andmed tahtlikult toimepandud kuriteo kohta

Kutse andmise korraldus, sealhulgas kutset taotleva või taastõendava isiku esitatavad dokumendid ning kutse taotleja või taastõendaja kutsealase kompetentsuse hindamise viis ja vormid, on reguleeritud justiits- ja kohtuteenistuse kutseala kutse andmise korras.

More
Hide
B.2 General skills of Forensic Medical Doctor, EstQF Level 7
Mõtlemisoskused
1. Kasutab olemasolevaid teadmisi ja oskusi praktiliste probleemide lahendamiseks, eesmärkide saavutamiseks ning uute olukordade ja väljakutsetega toimetulemiseks.
2. Kasutab mõtlemisel loogikat ja süsteemset arutlust, et luua seoseid, teha järeldusi, tuvastada alternatiivsete lahe...
nduste tugevad ja nõrgad küljed ning leida probleemide võimalikud lahendamise viisid.
Enesejuhtimisoskused
3. Järgib ekspertiisi puudutavaid seadusi ja määrusi.
4. Täidab seadusest lähtuvalt andmekaitse ja konfidentsiaalsuse nõudeid.
5. Järgib oma töös Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi põhiväärtusi ning Eesti arstieetika koodeksit.
6. Tuleb toime ajutiselt või püsivalt muutuvate olukordade ja tingimustega. Reageerib muutustele adekvaatselt ja asjalikult.
7. Täidab tööohutusnõudeid, kasutab tööd tehes ohutuid töövõtteid ja -vahendeid ning isikukaitsevahendeid.
8. Jälgib valdkonnas toimuvaid muutusi ja suundumusi, et olla kursis tehnoloogia, meetodite jm uuendustega.
9. Teadvustab arendamist vajavaid oskusi oma töös ning leiab viise, kuidas ennast täiendada ja arendada (nt osaleb konverentsidel, koolitustel, kutseühingu tegevuses).
10. Loeb süstemaatiliselt erialast kirjandust, et olla kursis valdkonna arenguga.
Lävimisoskused
11. Teeb koostööd nii ühiste eesmärkide saavutamise nimel kui ka erinevate eesmärkide korral, arvestades poolte vajaduste ja seisukohtadega.
12. Väljendab end erinevates suhtlusolukordades konstruktiivselt, korrektselt, viisakalt, austavalt, arusaadavalt ja olukorrale vastavalt. Püüab mõista teise väärtushinnanguid ja seisukohti.
13. Kasutab eesti keelt tööks keeleseaduses nõutud tasemel.
14. Kasutab inglise või saksa keelt tasemel B2 (vt lisa 1 − keelte oskustasemete kirjeldused) ja kasutab töös vajalikku võõrkeelset eriala terminoloogiat.
15. Kasutab oma töös arvutit ohutuse jaoks vilunud kasutaja tasemel, infotöötluse ja kommunikatsiooni jaoks iseseisva kasutaja tasemel ning sisuloome ja probleemilahenduse jaoks algtasemel (vt lisa 2 − digipädevuste enesehindamisskaala).

More
Hide
B.3 Competences
Mandatory competences
    Competence EstQF Level
B.3.1 Examinations and investigations 7

Tegevusnäitajad
1. Tutvub ekspertiisimäärusega/uuringu saatekirjaga ja muude ekspertiisiks/uuringuks esitatud materjalidega; tutvub ekspertiisi või uuringu objektiga; kontrollib ekspertiisi-/uuringumaterjalide ja saatedokumentide omavahelist vastavust; vastuolude või puudujääkide ilmnemisel taotleb materjalide täiendamist/parandamist; tellib lisamaterjali vastavalt vajadusele või suhtleb menetlejaga täiendava teabe/materjalide saamiseks.
2. Kavandab surnu kohtuarstliku ekspertiisi/uuringu tegemise liigi, lisauuringute tegemise.
3. Koordineerib teiste ekspertiisi/uuringu tegemises osalevate spetsialistide või meeskonnaliikmete tegevust ning jälgib töö protsesse ja juhenditest kinnipidamist.
4. Sisestab ekspertiisiks või uuringuks vajaliku informatsiooni akti vastavalt õigusaktidele ja juhenditele.
5. Teeb kohtuarstliku ekspertiisi ja/või uuringu vastavalt juhenditele ja õigusaktidele, kasutades selleks ettenähtud vahendeid.
6. Teeb või tellib täiendava uuringu, lähtudes juhenditest; vastavalt täiendavate uuringute vastustele interpreteerib tulemused.
7. Koostab eksperdiarvamuse põhjenduse, tuginedes lähteandmetele, uuringute kirjeldusele, esitatud materjalidele, õigusaktidele ja/või rahvusvahelisele praktikale.
8. Koostab oma eriteadmistest lähtuvalt erapooletu eksperdiarvamuse/uuringuvastuse, vastates menetleja küsimustele.
B.3.2 Collecting biological samples for examinations or investigations 7

Tegevusnäitajad
1. Hindab ekspertiisiks või uuringuks bioloogilise materjali võtmise vajalikkust/võimalikkust, arvestades eesmärki, kasutades kinnitatud metoodikat.
2. Võtab ekspertiisiks või uuringuks vajaliku bioloogilise materjali vastavalt juhenditele; tagab materjali pakendamise vastavalt juhenditele, tagades selle säilimise vastavalt transportimise viisile; kasutab materjali võtmiseks ja pakendamiseks ettenähtud vahendeid.
3. Täidab bioloogilise materjali saatmiseks vajaliku dokumentatsiooni.
4. Interpreteerib tulemused vastavalt uuringute vastustele; vajadusel leiab lisainfot kirjandusest; kasutab tulemust ekspertiisi/uuringu tegemisel.
5. Juhendab abipersonali bioloogilise materjali võtmise meetodite kasutamisel.
B.3.3 Participating in rescue operations 7

Tegevusnäitajad
1. Teeb isiku meditsiinilise läbivaatuse vastavalt õigusaktidele, arvestades toimunud sündmust ja kasutades selleks ettenähtud vahendeid.
2. Võtab analüüsideks bioloogilised materjalid ja dokumenteerib.
3. Teeb surnu vaatluse surnu leidmise kohas või muus surnu asukohas, kasutades selleks ettenähtud vahendeid; võtab analüüsideks bioloogilised materjalid.
4. Annab menetlejale esialgse arvamuse, tuginedes objektiivse leiu ja vaatluse tulemustele; konsulteerib menetlejat sündmusepõhiselt.
B.3.4 Osalemine komisjoniekspertiisides 8

Tegevusnäitajad
1. Töötab läbi ekspertiisimääruse ja saadetud materjalid, hindab komisjoniekspertiisi vajalikkust, tuginedes lähteandmetele ja olemasolevale ekspertiisimaterjalile; vajadusel teeb ettepaneku komisjoni moodustamiseks.
2. Teavitab komisjoniekspertiisi vajalikkusest menetlejat; teeb menetlejale ettepaneku komisjoni moodustamiseks, arvestades ekspertiisiks vajaminevat kompetentsi ja pädevust.
3. Teeb komisjoniekspertiisi vastavalt juhenditele ja õigusaktidele.
4. Osaleb/koostab eksperdiarvamuse, kooskõlastab selle komisjoni liikmetega.
5. Koordineerib komisjoni juhina liikmete tööd: kutsub vajadusel komisjoni kokku, teeb kokkuvõtte olemasolevatest ekspertiisimaterjalidest, informeerib menetlejat täiendavate materjalide vajalikkusest jne; järgib ajakava.
6. Põhjendab eriarvamusele jäädes teistele ekspertidele oma arvamust ja erimeelsuse püsimisel koostab eraldi eksperdiarvamuse, milles põhjendab oma arvamuse lahknevust.
B.3.5 Attending court hearings 7

Tegevusnäitajad
1. Valmistub kohtuistungiks: töötab läbi ekspertiisi-/uuringumaterjalid; tutvub erialase kirjandusega; komisjoniekspertiiside puhul esindab komisjoni eksperdiarvamust.
2. Ilmub kohtu kutsel kohtusse; vastab menetlusosaliste ja kohtu poolt esitatud ekspertiisiakti sisu selgitavatele küsimustele; annab talle esitatud küsimustes teaduslikult põhjendatud arvamuse; väljendub selgelt ning oskab esile tuua olulise.
3. Vastab esitatud küsimustele kirjalikult; põhjendab küsimustele vastamiseks vajaliku lisaaja küsimist; vajadusel taotleb ekspertiisi määramist.
B.3.6 Valdkonna arendamine 7

Tegevusnäitajad
1. Osaleb vastavalt eriala arengule valdkonna juhendite koostamises.
2. Osaleb kohtuarstliku monitooringu ja kompetentsuse seire läbiviimisel, vormistab kokkuvõtte läbiviidud seire ja monitooringu kohta.
3. Osaleb teadusprojektides.
4. Teeb siseriiklikel konverentsidel suulisi erialaseid ettekandeid.
B.3.7 Koolitamine ja juhendamine 7

Tegevusnäitajad
1. Juhendab arst-residente erialases väljaõppes, selgitab, kuidas rakendada õpitut tööelus, annab edasi oma kutsealaseid teadmisi ja oskusi, jälgib juhendatava tööd või juhendab eksperte taasväljaõppes.
2. Juhendab praktikante, jälgib juhendatava tööd ning selgitab töövõtteid.
3. Pakub professionaalset tuge valdkonnas, kus nõustajal on sügavam arusaam ning ekspertteadmised.
4. Jälgib ja tagasisidestab abipersonali, kuidas mingit protsessi või ülesannet tulemuslikumalt ja tõhusamalt teha.
5. Jagab kolleegidega uuemat erialast teavet.
6. Juhendab töögruppi, kolleege või kliente uute töövõtete ja tehnoloogiate kasutuselevõtul.
7. Koostab koolitusmaterjale, arvestades koolituse sisu, eesmärki ja sihtrühma vajadusi ning viib läbi koolitusi; analüüsib koolitusel saadud tagasisidet.
8. Teostab eneseanalüüsi koolitajana/juhendajana.
Competences related to specialisations
Forensic Medical Expert, EstQF Level 7
    Competence EstQF Level
B.3.8 Conducting forensic medical examinations and investigations of individuals 8

Performance indicators:
1. conducts forensic medical examinations of persons, including gynaecological/andrological examinations, in accordance with the guidelines and using the appropriate means; records the data in accordance with the guidelines;
2. reviews the results of the forensic medical examination of the person and the medical documentation submitted for the examination; consults with other medical practitioners as necessary;
3. assesses the morphological characteristics of an injury against the characteristics of the physical evidence; ensures that the physical evidence is packaged and submitted for examination in accordance with the guidelines;
4. assesses the existence of health damage, the manner in which it occurred, its relationship to health status, whether it is life-threatening, its duration, etc., determines the time of injury based on professional and medical knowledge, the results of the examination and/or available medical records;
5. assesses the person’s health status based on the examination results and/or available medical records; assesses the person's state of health, including his or her ability to serve a sentence.
B.3.9 Conducting forensic medical examinations and autopsies of deceased persons 8

Tegevusnäitajad
1. Teeb surnu kohtuarstliku lahangu, valib õige lahanguliigi või ekspertiisiliigi vastavalt juhenditele; dokumenteerib andmed vastavalt juhenditele.
2. Juhendab ja kontrollib abipersonali tööd; korraldab ekspertiisiks või lahanguks vajaliku bioloogilise materjali võtmise vastavalt juhenditele.
3. Hindab vigastuse morfoloogiliste tunnuste vastavust asitõendi omadustele; vajadusel tagab asitõendi pakendamise ja uuringuteks edastamise vastavalt juhendile.
4. Võtab koetükid histoloogiliseks uuringuks; kirjeldab pädevuse piires histoloogilisi muutusi ja interpreteerib tulemused.
5. Interpreteerib pädevuse piires radioloogiliste uuringute esmaseid tulemusi.
6. Vormistab kohtuarstliku diagnoosi vastavalt juhenditele, tuginedes erialastele ja meditsiinilistele teadmistele; kasutab rahvusvahelist haiguste klassifikaatorit.
7. Määrab surma põhjuse, vajadusel hindab tervisekahjustuse olemasolu, tuginedes lähteandmetele, lahanguleiule, uuringutele, ekspertiisimaterjalidele ning juhenditele.
8. Vormistab nõuetekohase arstliku surma põhjuse teatise.
 
Forensic Medical Toxicology Expert, EstQF Level 7
    Competence EstQF Level
B.3.10 Conducting an expert assessment of the effects of a toxic substance 7

Performance indicators:
1. assesses the causal relationship of toxic substance to death based on laboratory and autopsy findings; calculates the dose of the toxic agent that led to death if possible, taking into account the concentration of the toxic substance in the biological samples and the characteristics of the deceased person; in the case of a suspected poisoning, participates in conducting an autopsy with a forensic medical doctor, if possible;
2. describes the physical evidence that accompanies the individual or deceased person that could produce a toxic effect and, if necessary, sends the substance to the laboratory for examination in accordance with the guidelines; assesses the likelihood of health damage based on the risk analysis of toxic substances;
3. assesses the health damage caused by the toxic substance in accordance with the guidelines, basing the decision on the person's medical history, examination and medical records; describes the effects of the substance and their duration in terms of their mode of action and the mode of administration of the toxic agent;
4. consults a forensic medical doctor regarding the toxicity of the substance, the mode of action, the routes of administration and the toxic dose, referring to specialist literature if needed; advises on sampling for toxic substance testing.
B.3.11 Evaluating large and small quantities of narcotic substances 7

Tegevusnäitajad
1. Töötab läbi kohtukeemia narkootiliste ainete ekspertiisiaktid; küsib vajadusel kohtukeemia eksperdilt ekspertiisi läbiviimiseks vajalikke sündmuspõhiseid lisaandmeid.
2. Teeb kindlaks joovet tekitavate narkootiliste või psühhotroopsete ainete ühekordsed annused, lähtudes erialase kirjanduse andmetest; arvutab narkootilistest või psühhotroopsest ainest kümnele inimesele joovet põhjustavad annused, lähtudes ühekordsest annusest.
3. Kirjeldab uute narkootiliste ainete toimeid ja manustamisviise.
B.3.12 Detecting intoxication 7

Tegevusnäitajad
1. Tuvastab narkootilisest, psühhotroopsest või muust joovet tekitavast ainest tingitud joovet/häirunud terviseseisundit isikul lähtudes vastavast juhendist.
2. Teeb dokumentide ja ekspertiisiks esitatud materjali alusel ekspertiisi, tuvastab narkootilisest, psühhotroopsest või muust joovet tekitavast ainest põhjustatud joovet.
3. Arvutab vere alkoholi või narkootilise või psühhotroopse aine kontsentratsiooni tagasi sündmuse hetkele, kasutades menetluse käigus kogutud andmeid.

Optional Competences
    Competence EstQF Level
B.3.13 Conducting forensic anthropology examinations 7

Tegevusnäitajad
1. Teeb skeletiluude vaatluse, kirjeldab ja fotografeerib.
2. Viib läbi skeletiluude matseratsiooni.
3. Teeb kindlaks luude põhjal liigilise kuuluvuse, soo-kuuluvuse, vanuse ja kehapikkuse, kasutades visuaalset vaatlust, antropoloogilisi mõõtmisi jm uurimismeetodeid.
4. Kirjeldab skeletiluudel esinevaid eritunnuseid ja haiguslikke muutusi, kirjeldab vigastusi, teeb kindlaks traumamehhanismi ja vigastuste tekitamise aja.
5. Võtab võrdlusmaterjali surnu identifitseerimiseks.
6. Võtab materjali ja saadab radiosüsinikdateeringu uuringuteks.
7. Võrdleb luude morfoloogilisi muutusi isiku elu jooksul tehtud radioloogiliste uuringutega.
B.3.14 Conducting forensic histological examinations 7

Tegevusnäitajad
1. Koordineerib, juhendab ja kontrollib histoloogialabori personali histoloogiliste preparaatide tegemisel ja arhiveerimisel.
2. Teostab värvingute ja histoloogiliste preparaatide kvaliteedi kontrolli ja annab tagasisidet preparaadi valmistajale.
3. Kirjeldab histoloogilist leidu, vormistab nõuetekohase histoloogilise uuringu vastuse.
4. Hindab lisavärvingute tegemise vajadust, arvestades surma põhjust, vigastuse tekkemehhanismi ja tekitamise aega.
5. Konsulteerib kohtuarsti histoloogilise leiu hindamisel.
B.3.15 Conducting forensic medical toxicology examinations 8

Tegevusnäitajad
1. Hindab toksilise aine põhjuslikku seost surmaga toksikoloogia labori tulemuste ja lahanguleidude alusel; arvutab surma põhjustanud toksilise aine annused, arvestades toksilise aine kontsentratsioone bioloogilises materjalis ja surnu eripärasid; osaleb mürgistuste kahtlusel koos kohtuarstiga lahangu tegemisel.
2. Kirjeldab isikul või surnuga kaasas olevat võimalikku toksilist toimet põhjustavat asitõendit ning saadab aine laborisse uuringuteks vastavalt juhenditele.
3. Hindab tervisekahjustuse tekke võimalikkust, lähtudes toksiliste ainete riskianalüüsidest.
4. Hindab toksilisest ainest põhjustatud tervisekahjustust, lähtudes anamneesist, läbivaatusest ja tervishoiuteenuse osutamist tõendavatest dokumentidest.
5. Kirjeldab toksilise aine toimet ja toime kestust lähtuvalt toksilise aine toimemehhanismist ja manustamisviisist.
6. Nõustab proovimaterjalide võtmist toksilise aine uuringuks.
7. Tuvastab narkootilisest, psühhotroopsest või muust joovet tekitavast ainest tingitud joovet või häirunud terviseseisundit.
8. Arvutab vere alkoholi, narkootilise või psühhotroopse aine kontsentratsiooni tagasi sündmuse hetkele.
C General information and Annexes
Designation of occupational qualification standard in register: 26-28102025-2.3/8k
Field of occupational activity: Property and Personal Protection
Occupational Qualification Council: Property and Personal Protection
No. of decision of Occupational Qualification Council: 35
Date of decision of Occupational Qualification Council: 28.10.2025
EstQF level: 7
Reference to European Qualifications Framework (EQF): 7
Field: PROTECTION OF PROPERTY AND PERSONS
Subfield: Judicial and court services
Occupation: Forensic medical expert
International Standard Classification of Occupations: 2 Professionals
22 Health Professionals
221 Medical Doctors
2212 Specialist Medical Practitioners
ISCED Fields of Education and Training (ISCED-F 2013): 10 Services
103 Security services
1032 Protection of persons and property
Statistical Classification of Economic Activities in the European Community (NACE): O AVALIK HALDUS JA RIIGIKAITSE; KOHUSTUSLIK SOTSIAALKINDLUSTUS
84 Public administration and defence; compulsory social security
Annexes
Annex 1 Foreign language competences at language skills levels
Annex 2 Digital competences
Occupational qualification standard compiled by
Name Organisation
Triin Paju Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi Lääne-Eesti kohtuarstlik osakond
Krista Reinek Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi personalitalitus
Sünne Remmer Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi Põhja-Eesti kohtuarstlik osakond
Merike Rump Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi kvaliteeditalitus
Mailis Tõnisson Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi Lõuna-Eesti kohtuarstlik osakond
Marika Väli Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi patoloogilise anatoomia ja kohtuarstiteaduse osakond

ver. 1.1.14 PIKSEL
Home Occupational Qualifications
Occupational Qualification Standards
Certificate Supplements Competences Awarding Bodies Occupational Qualification Councils