Kutseregister Kutseregister
Teksti suurus
Reavahe suurus
Kontrastsus
Tühista
Taasta vaikimisi seaded
Kutsenõukogud: Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu
Tagasi: Kutsenõukogud |

Nimetus: Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu
Kureeritav valdkond: Infotehnoloogia ja Telekommunikatsioon
  • Analüüs ja disain
  • Elektroonika
  • IT süsteemid ja teenused
  • Tarkvaraarendus
  • Telekommunikatsioon
Tegevuse alguskuupäev: 01.01.2016
Tegevuse lõppkuupäev: tähtajatu
Kutsenõukogu koosseis
# Liikme nimi I volitus kuni II volitus kuni Esindatav organisatsioon Roll
1 Arno Kolk 31.12.2020 31.12.2025 Eesti Elektroonikatööstuse Liit aseesimees
2 Milko Milatškov 03.07.2021 03.07.2026 Eesti Elektroonikatööstuse Liit liige
3 Avo Ots 31.12.2020 31.12.2025 Eesti Elektroonikaühing liige
4 Jüri Jõema 31.12.2020 31.12.2025 Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit esimees
5 Raul Pärnsalu 12.06.2023 Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit liige
6 Agu Leinfeld 31.12.2020 31.12.2025 Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (analüüs ja disain) liige
7 Ants Sild 31.12.2020 31.12.2025 Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (IT süsteemid ja teenused) liige
8 Marek Kusmin 31.12.2020 31.12.2025 Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (tarkvara arendus) liige
9 Hele Tammenurm 31.12.2020 31.12.2025 Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (telekommunikatsioon) liige
10 Eduard Petlenkov 31.12.2020 31.12.2025 Eesti Süsteemiinseneride Selts liige
11 Karin Ruul 07.05.2023 Haridus- ja Teadusministeerium liige
12 Külli All 03.07.2027 Haridus- ja Teadusministeerium liige
13 Karl Andreas Sprenk 25.05.2027 Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium liige
14 Jaak Vilo 31.12.2020 31.12.2025 Rektorite Nõukogu (informaatika) liige
15 Peeter Normak 31.12.2020 31.12.2025 Rektorite Nõukogu (informaatika) liige
16 Gunnar Piho 31.12.2025 Rektorite Nõukogu (inseneripedagoogika) liige
17 Oliver Gailan 13.04.2021 13.04.2026 Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet liige
Näita/peida arhiivis
18 Lauri Ilison 13.06.2018 Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit liige
19 Aulika Riisenberg 01.09.2021 Haridus- ja Noorteamet liige
20 Kristel Rillo 31.05.2021 Haridus- ja Noorteamet liige
21 Kristel Rillo 02.11.2020 Haridus- ja Teadusministeerium liige
22 Ave Lauringson 01.09.2019 Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium liige
23 Kristi Kivilo 25.05.2022 Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium liige
24 Peeter Lorents 07.11.2018 Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu liige
25 Tiit Roosmaa 24.08.2016 Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu liige
26 Peeter Ellervee 31.12.2020 Rektorite Nõukogu (inseneripedagoogika) liige
27 Ülle Nõmmiste 31.12.2020 SA Innove liige
28 Priit Soom 13.04.2016 Tehnilise Järelevalve Amet liige
Otsused
# Kuupäev Fail
2022
1 28.11.2022 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 20
2021
2 29.11.2021 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 19
3 14.05.2021 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 18
4 22.01.2021 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 17
2020
5 04.06.2020 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 16
2019
6 17.10.2019 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 15
7 05.07.2019 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 14
8 14.02.2019 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 13
2018
9 13.11.2018 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 12
10 14.06.2018 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 11
11 23.04.2018 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 10
12 06.04.2018 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 9
13 16.02.2018 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 8
2017
14 24.11.2017 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 7
15 10.10.2017 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 6
16 16.08.2017 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 5
17 24.05.2017 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 4
18 17.04.2017 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 3
2016
19 22.11.2016 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 2
20 21.04.2016 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu otsus nr 1
Varasemad Energeetika, Mäe- ja Keemiatööstuse Kutsenõukogu Otsused
Varasemad Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu Otsused
Alusdokumendid
# Väljaandja Dokumendi liik Dokumendi nr Kuupäev Dokumendi kirjeldus Dokument
1 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus nr 1-3/46 04.07.2022 Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajate kinnitamine kutsenõukogudes Lae alla
2 Haridus- ja teadusminister käskkiri 1.1-2/22/8 07.01.2022 Haridus- ja teadusministri käskkirjade muutmine seoses kutsenõukogude institutsionaalsete koosseisude muudatustega - Haridus- ja Noorteameti välja arvamine kutsenõukogu institutsionaalsest koosseisust Lae alla
3 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 21 02.07.2021 Eesti Elektroonikatööstuse Liidu esindaja Milko Milatškovi teiseks 5-aastaseks perioodiks kutsenõukogusse nimetamine Lae alla
4 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 20 01.06.2021 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisust Kristel Rillo Haridus- ja Noorteameti esindaja asendamine Aulika Riisenbergiga Lae alla
5 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 16 16.04.2021 Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti esindaja Oliver Gailani teiseks 5-aastaseks perioodiks kutsenõukogusse nimetamine Lae alla
6 Haridus- ja teadusminister käskkiri 1.1-2/21/58 19.02.2021 Haridus-ja teadusministri käskkirja muutmine seoses Haridus- ja Noorteameti moodustamisega - SA Innove nime muutmine Haridus- ja Noorteametiks Lae alla
7 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 27 10.12.2020 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisu muudatuste kinnitamine Lae alla
8 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 18 03.11.2020 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisust Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Kristel Rillo väljaarvamine Lae alla
9 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 38 02.09.2019 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisust Ave Lauringsoni Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindaja asendamine Kristi Kiviloga Lae alla
10 Haridus- ja teadusminister käskkiri 1.1-2/19/81 26.03.2019 Kutsenõukogude moodustamise ja institutsionaalse koosseisu kinnitamise käskkirjade muutmine seoses Tarbijakaitseameti ja Tehnilise Järelevalve Ameti ümberkorraldamise ning ühendamisega Lae alla
11 SA Eesti Rakenudskõrgkoolid kiri 331 07.11.2018 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisust Peeter Lorentsi Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu esindaja tagasikutsumine Lae alla
12 SA Kutsekoda juhatuse liikme korraldus 21 13.06.2018 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisus Lauri Ilisoni Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu esindajana asendamine Raul Pärnsaluga Lae alla
13 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 18 08.05.2018 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisu täiendava liikme Karin Ruuli määramine Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajana Lae alla
14 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 32 25.08.2016 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisus Tiit Roosmaa Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu esindajana asendamine Peeter Loorentsiga Lae alla
15 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 22 04.07.2016 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisus Eesti Elektroonikatööstuse Liidu teiseks esindajaks Milko Milatškov’i nimtamine Lae alla
16 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 17 14.04.2016 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisus Priit Soomi Järelevalve Ameti esindajana asendamine Oliver Gailaniga Lae alla
17 SA Kutsekoda juhatuse liige korraldus 21 29.12.2015 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu isikkoosseisu kinnitamine Lae alla
18 Haridus- ja teadusminister käskkiri 427 18.11.2015 Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Kutsenõukogu moodustamine ja selle institutsionaalse koosseisu kinnitamine Lae alla
19 Vabariigi Valitsus määrus 165 18.07.2015 Kutsetegevuse valdkondade loetelu, kutsenõukogude nimetused, moodustamise ja lõpetamise kord, töökorraldus ning kutsenõukogusse institutsioonide esindajate nimetamise kord ja nende volituste kestus Loe siit
Kutse andjad
# Nimetus
1 BCS Koolitus
2 Eesti Tehnikahariduskeskus
Kutsestandardid
# Nimetus Versioon Kehtib kuni
1 Elektroonika- ja süsteemiinsener, tase 7 2 16.10.2024
2 Elektroonikaseadmete koostaja, tase 2 3 15.02.2023
3 Elektroonikaseadmete koostaja, tase 3 6 15.02.2023
4 Elektroonikaseadmete tehnik, tase 4 6 15.02.2023
5 IT juht, tase 7 6 13.06.2023
6 IT-süsteemide nooremspetsialist, tase 4 6 16.10.2024
7 IT-turvaspetsialist, tase 5 1 12.11.2023
8 Noorem tarkvaraarendaja, tase 4 6 12.11.2023
9 Tarkvaraarendaja, tase 6 4 16.10.2024
10 Tarkvaraarenduse insener, tase 7 2 16.10.2024
11 Telekommunikatsiooni tehnik, tase 4 3 13.06.2023
12 Telekommunikatsiooni vanemtehnik, tase 5 5 13.06.2023
13 Info- ja telekommunikatsioonitehnoloogia vanemspetsialist, tase 6 2 16.10.2024
14 Info- ja telekommunikatsioonitehnoloogia insener, tase 7 2 16.10.2024
Näita/peida kehtivuse kaotanud kutsestandardid
15 Telekommunikatsioonitehnik III 1 20.11.2008
Telekommunikatsioonitehnik III 2 31.12.2012
Telekommunikatsiooni spetsialist, tase 5 3 14.06.2017
Telekommunikatsiooni spetsialist, tase 5 4 13.06.2018
16 Elektroonik I 1 08.06.2006
Elektroonik I 2 09.06.2007
17 Elektroonik II 1 08.06.2006
Elektroonik II 2 09.06.2007
18 Elektroonik III 1 08.06.2006
Elektroonik III 2 09.06.2007
19 Infosüsteemi analüütik III 1 30.11.2010
20 Infosüsteemi analüütik IV 1 30.11.2010
21 Infosüsteemi projektijuht III 1 24.04.2010
22 Infosüsteemi projektijuht IV 1 24.04.2010
23 Infosüsteemi projektijuht V 1 24.04.2010
24 Infosüsteemi tugispetsialist III 1 15.12.2004
Infosüsteemi tugispetsialist III 2 18.11.2008
Infosüsteemi tugispetsialist III 3 31.12.2012
25 Infotehnoloogia juht V 1 15.12.2004
Infotehnoloogia juht V 2 23.04.2006
Infotehnoloogia juht V 3 26.12.2010
Infotehnoloogia juht V 4 24.05.2013
IT juht, tase 7 5 14.06.2017
26 Elektroerosionist II 1 05.12.2004
Elektroerosionist II 2 05.12.2008
27 Elektroerosionist III 1 05.12.2004
Elektroerosionist III 2 05.12.2008
28 Elektroonikaseadmete paigaldaja ja hooldaja II 1 25.05.2011
Elektroonikaseadmete paigaldaja ja hooldaja II 2 16.05.2012
Elektroonikaseadmete paigaldaja ja hooldaja II 3 31.12.2013
29 Elektroonikaseadmete paigaldaja ja hooldaja III 1 25.05.2011
Elektroonikaseadmete paigaldaja ja hooldaja III 2 16.05.2012
Elektroonikaseadmete paigaldaja ja hooldaja III 3 31.12.2013
30 Elektroonikaseadmete koostaja II 1 25.05.2011
Elektroonikaseadmete koostaja II 2 16.05.2012
Elektroonikaseadmete koostaja II 3 31.12.2013
Elektroonikaseadmete koostaja, tase 3 4 23.11.2017
Elektroonikaseadmete koostaja, tase 3 5 15.02.2018
31 Elektroonikaseadmete koostaja III 1 25.05.2011
Elektroonikaseadmete koostaja III 2 16.05.2012
Elektroonikaseadmete koostaja III 3 31.12.2013
Elektroonikaseadmete tehnik, tase 4 4 23.11.2017
Elektroonikaseadmete tehnik, tase 4 5 15.02.2018
32 Infotehnoloogia tugispetsialist I 1 25.04.2004
Infotehnoloogia spetsialist I 2 21.04.2008
Infotehnoloogia spetsialist I 3 20.06.2011
IT-süsteemide nooremspetsialist, tase 3 4 20.06.2015
IT tugiisik, tase 3 5 09.12.2019
33 Infotehnoloogia tugispetsialist II 1 25.04.2004
Infotehnoloogia spetsialist II 2 21.04.2008
Infotehnoloogia spetsialist II 3 20.06.2011
IT-süsteemide spetsialist, tase 4 4 20.06.2015
IT-süsteemide nooremspetsialist, tase 4 5 16.10.2019
34 Noorem tarkvaraarendaja, tase 3 1 09.12.2014
35 Tarkvara arendaja III 1 18.11.2008
Tarkvara arendaja III 2 31.12.2012
Tarkvaraarendaja, tase 4 3 09.12.2014
Noorem tarkvaraarendaja, tase 4 4 22.11.2016
Noorem tarkvaraarendaja, tase 4 5 12.11.2018
36 Telekommunikatsiooni nooremspetsialist, tase 4 1 14.06.2017
Telekommunikatsiooni nooremspetsialist, tase 4 2 13.06.2018
37 Elektroonikaseadmete koostaja, tase 2 1 23.11.2017
Elektroonikaseadmete koostaja, tase 2 2 15.02.2018
38 Info- ja telekommunikatsioonitehnoloogia vanemspetsialist, tase 6 1 23.05.2018
39 Tarkvaraarenduse vanemspetsialist, tase 6 1 06.03.2014
Tarkvaraarenduse vanemspetsialist, tase 6 2 09.12.2014
Tarkvaraarendaja, tase 6 3 23.05.2018
40 Automatiseeritud süsteemide insener, tase 7 1 06.03.2019
41 Info- ja telekommunikatsioonitehnoloogia insener, tase 7 1 06.03.2019
42 Tarkvaraarenduse insener, tase 7 1 06.03.2019

Tagasi: Kutsenõukogud |
PIKSEL
Avaleht Väljastatud kutsed
Kutsestandardid
Kutsetunnistuse lisad Kompetentsid Kutse andjad Kutsenõukogud Väljavõtted kutseregistrist